Billboard Baskı

Billboard Nedir?

Genellikle insan, araç trafiğinin yoğun olduğu yerlerde bilgilendirme ve açık hava reklamcılığı amacıyla kullanılmaktadır. Kökeni İngilizce olan “billboard” kelimesi dilimizde “ilan panosu” olarak adlandırılmıştır. Sürekli değişen görsellerden oluşuyor olması ve genellikle şehir merkezlerinde kullanılması akılda kalıcılığı arttırmaktadır. Gün geçtikçe ilerleyen teknoloji ve dijital reklamcılık alanın önde gelen seçeneklerinden billboard, göze çarpıcılığı ve akılda kalıcılığı ile tercih sebepleri arasındadır. Ve oldukça etkili bir seçenektir.
Billboardlar özel yapısı sayesinde gün içerisindeki gün ışığını depolar, hava karardıktan sonra biriktirdiği enerji ile ışıklı bir şekilde reklamları gösterme olanağı sunar. Bu sayede reklam, bilgilendirme veya ilanınız 24 saat görüntülenmiş olur.

Billboard Afiş Boyutları (Ölçüleri)

Standart üretimimi olan ölçümüz 350 cm – 200 cm’dir. Farklı bir boyut tasarım istediğiniz takdirde internet sitemizden whatsapp yolu veya iletişim formu aracılığıyla irtibata geçmeniz mümkündür.

Billboard Reklam Çeşitleri (Modelleri)

• Luna Billboard; Kaldırım, park, durak ve yol kenarı ve aklımıza gelebilecek açık hava reklamcılığı alanlarında kullanılan iki tarafı da aktif olarak kullanılabilen Billboard panosuna bu isim verilmektedir.
• Işıklı Bilboard; Özellikle şehir merkezlerinde ve trafik olan yerlerde en çok kullanılan billboard çeşididir. Diğer panolara göre reklam amacıyla kullanımda daha fazla fayda sağlamaktadır. Işıklandırma kullanılıyor olması ve görseli ön planda tutması reklamı daha fazla öne çıkar ve reklam için ışıklı billboardın diğerlerine göre uygun bir seçenek olmasını sağlar.